Opieka oraz sprzątanie grobów

Opieka nad grobami oraz ich sprzątanie w Zielonej Górze i okolicachŚmierć bliskiej osoby, niezależnie od tego, czy jest wynikiem nagłego wypadku, czy długotrwałej choroby, na długo pozostaje w naszej świadomości jako wydarzenie smutne, a wręcz traumatyczne. Jedyne, co nam pozostaje po niej to wspomnienia, różne pamiątki i miejsce na cmentarzu, o które staramy się dbać i zapalać w nim znicze jako znak naszej pamięci. Jednak wiele sytuacji sprawia, że nie zawsze jest to możliwe lub bywa bardzo utrudnione, np. z powodu długotrwałego wyjazdu, przeprowadzki lub intensywnego trybu życia. 

Opieka nad grobami w Zielonej Górze

 

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możecie Państwo osobiście zadbać o porządek i należyty ład wokół miejsc spoczynku bliskich Wam osób My zrobimy to za Państwa. Gwarantujemy wysoką jakość proponowanych usług oraz należyte poszanowanie miejsc spoczynku.

Sprzątanie grobów w Zielonej Górze

 
Firma oferuje pełne i kompleksowe sprzątanie grobów, a częstotliwość sprzątania jest oczywiście do ustalenia. Czyszczenie nagrobków i sprzątanie grobów to ciężka praca, choćby dlatego, że większość z nas za generalne porządki zabiera się zaledwie raz w roku przed Dniem Wszystkich Świętych. Tymczasem zabrudzenia na pomnikach gromadzą się miesiącami i składają nie tylko z kurzu, ale też grzybów, mchu czy wosku.
 
Wykonujemy wszelkie prace porządkowe na grobach. Dzięki naszym usługom groby Waszych bliskich pozostaną zawsze czyste i zadbane, a świeże kwiaty i palące się znicze, będą świadectwem Państwa pamięci o zmarłych.

Prace porządkowe na grobach

Czy chcąc doprowadzić pomnik do reprezentacyjnego wyglądu, jesteśmy skazani na wielogodzinne szorowanie? Niekoniecznie – czasem prościej i bezpieczniej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu, oferującego usuwanie zabrudzeń z nagrobków.

Dla zainteresowanych proponujemy pakiet usług jako formę abonamentu. W tym przypadku zapraszamy do indywidualnego kontaktu celem ustalenia zakresu prac jaki należy wykonać.

Po wykonaniu zlecenia otrzymają Państwo zdjęcia pocztą elektroniczną potwierdzające wykonanie zlecenia. Na Państwa życzenie zdjęcia mogą zostać wysłane pocztą tradycyjną.

Zakres prac:

– czyszczenie, woskowanie, polerowanie i konserwacja nagrobków
– ustawianie i zapalanie świec, zniczy, lampionów
– układanie kwiatów, wiązanek, wieńców, stroików
– wszelakie prace ogrodnicze ( pielęgnacja kwiatów, krzewów, posadzenie nowych )
– zagospodarowanie okolicy grobu ( żwirek, ławeczki, ogrodzenia itp. )
– odśnieżanie mogił w okresie zimowym
– dostarczanie wieńców w imieniu klienta, napisy na szarfach, itp._
– transport na cmentarz dla osób starszych i niepełnosprawnych
czyszczenie i odświeżanie nagrobków z lastryko
dbanie o groby także rodzinne i teren w około przez cały rok
mycie i sprzątanie pomników z granitu i innych drogich kamieni
opiekowanie się zielenią, krzewami i kwiatami na grobach
sadzenie, przycinanie, formowanie żywopłotów
montaż ławeczek i alejek przy grobach
– opieka nad grobami
inne 
dokumentacja fotograficzna

Sprzątanie